Zarządzanie najmem w Warszawie powierz profesjonalistom

Bezpieczeństwo zarządzania najmem w Warszawie

Oszczędność czasu, spokój i wygoda. Zalet usługi zarządzania najmem jest wiele. Ale największym chyba atutem będzie bezpieczeństwo, czyli znalezienie odpowiedniego najemcy dla naszego mieszkania.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że wszystkim właścicielom nieruchomości zależy, by najemca ich mieszkania płacił w terminie, dbał o lokal, nie utrudniał życia sąsiadom i… nie zawracał iim nadmiernie głowy. Słowem marzą o idealnym najemcy i świętym spokoju. Tyle że zamiast marzyć, powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zweryfikować potencjalnego najemcę. Mogą to zrobić osobiście lub zlecić zarządzanie najmem w Warszawie profesjonalistom.

Boom w budownictwie trwa od dobrych paru lat, więc mieszkań na rynku jest sporo. W tych warunkach trudniej jest znaleźć najemcę i wielu właścicieli oddaje swoje mieszkanie pierwszej osobie, która zaakceptuje wysokość czynszu. – Przeprowadzam się do Warszawy z Krakowa, dostałem bardzo atrakcyjną ofertę w jednym z banków i chciałbym wynająć to mieszkanie. Biorę od jutra – oświadcza klient w dobrze skrojonym garniturze, którego poznaliśmy 20 minut wcześniej.

.A właściciel już słyszy brzęczące monety. Tak naprawdę nic nie wie o swoim gościu, co robił w Krakowie, gdzie będzie pracował w Warszawie, czy rzeczywiście będzie zatrudniony, jaka jest jego historia finansowa, czy nie ma długów? Kupujemy wszystko, co nam powie i czekamy na przelew. Taka łatwowierność może być bardzo ryzykowna i wiele kosztować.

Oddajesz swój cenny majątek nieznanej osobie. Jeśli kredyt na mieszkanie spłacany jest z wynajmu, można popaść w naprawdę poważne długi, gdy najemca okaże się niewypłacalny lub będzie oszustem, który przez lata nie zechce się wyprowadzić, wykorzystując różne kruczki prawne. Pozbycie się takich gości będzie bardzo drogie i czasochłonne. O świętym spokoju na długo można zapomnieć.

Jak się zabezpieczyć przed takim ryzykiem? Uświadomienie sobie niebezpieczeństwa to pierwszy i bardzo ważny krok. Drugi – polecany przez nas – to usługa zarządzania najmem w Warszawie. Oddaj swoje mieszkanie w ręce profesjonalistów i miej kłopot z głowy. To oni dokładnie i rzetelnie prześwietlą potencjalnych najemców, odrzucając tych, którzy są niewypłacalni lub ciągnie się za nimi historia niespłaconych długów.

Dla ograniczenia ryzyka ważna też będzie, i to też zrobi za nas agencja nieruchomości czy firma zarządzająca najmem, dobrze skonstruowana i czytelna dla najemcy umowa najmu; szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy; pobranie kaucji; regularne monitorowanie płatności oraz stanu mieszkania. Oczywiście te wszystkie zabiegi i tak całkowicie nie wyeliminują ryzyka wynajęcia mieszkania oszustowi, ale skutecznie je ograniczą.

Napisz komentarz