praca-agent-nieruchomości

Dzień z życia agenta nieruchomości

  Agent nieruchomości

Doskonały strateg

Człowiek orkiestra

Empatyczny psycholog

Fachowiec w swojej dziedzinie

 

Praca agenta nieruchomości ma wiele wymiarów. Każdego dnia trzeba pogłębiać wiedzę i stawać się lepszym. Trzeba być dobrym specjalistą, dyplomatą i psychologiem. Zdecydowanie jest to zawód wymagający elastyczności myślenia, ale i doskonałych umiejętności zarządzania sobą w czasie. Gdyby wyobrazić sobie, jak zaczyna się i kończy dzień agenta nieruchomości – zobaczylibyśmy człowieka, który dba o interesy i rozwiązuje problemy swoich klientów.

 

Dziś, Paulina  Rzeszutek-Wąsowicz, Dyrektor Oddziału w Nowodworski Estates,  pokaże Wam, jak wygląda dzień z życia agenta nieruchomości. 

 

Zazwyczaj tydzień pracy agenta jest 6-dniowy. Okazuje się, że sobota to ulubiony dzień klientów na spotkania i prezentacje nieruchomości. Każdego dnia pracujemy około 10-12 godzin. Oczywiście, tyle godzin nie spędzamy w pracy. W większości samej pracy jest około 8 godzin. 

 

 

Poranek i przedpołudnie

Dzień zaczyna się spokojnie, najczęściej około 8:30.  Przy świeżo zaparzonej kawie, agent zaczyna robić to, co najbardziej lubi – kontaktuje się ze swoimi klientami. Począwszy od tych, z którymi już działa, skończywszy na tych, którzy czekają na jego telefon. Świeżo upieczony agent lub ten z krótszym doświadczeniem zawodowym, w pierwszej kolejności przegląda oferty i zbiera dane z rynku. Umawia spotkania, by na nich, potencjalnym klientom, przedstawić propozycję współpracy i odpowiedź na ich potrzeby.

Wczesne przedpołudnie, to także świetny moment na przeanalizowanie dostępnych ofert i dopasowanie ich do preferencji i potrzeb klientów, wszystko to, by przedstawić im szytą na miarę propozycję. Doświadczeni agenci najczęściej pracują na poleceniach, dlatego ich poranek obfituje również w rozmowy z klientami, umawianie spotkań i planowanie reszty dnia. 

Czas przed południem to również prace biurowe, odpowiedzi na maile klientów, przygotowanie i eksportowanie ofert nieruchomości oraz przygotowanie umów i strategii dla każdego klienta. To czas planowania i umawiania sesji w nieruchomościach oraz organizowania innych działań marketingowych. 

 

praca agent nieruchomości

 

Popołudnie i wieczór

Po zamknięciu laptopa, agent rusza w miasto. I tu niczym ryba w wodzie płynie od spotkania do spotkania. W międzyczasie koordynując wszystkie sznurki procesu pomocy swojemu klientowi.  Wizyty u notariuszy, w sądach i innych urzędach przeplatane są ustalaniem szczegółów współpracy z home stagerem i dopinanie prezentacji nieruchomości.

Nasi klienci najczęściej mają czas oglądać nieruchomości lub nam je prezentować wtedy, kiedy kończą swoją pracę. Największym zainteresowaniem cieszą się godziny od 15 do wieczora. Dlatego popołudnie agenta, często też wieczór obfituje w spotkania z potencjalnymi najemcami oraz z właścicielami mieszkań. Te spotkania to zarazem koniec dnia agenta, ale i początek niezwykłej przygody i pracy z kolejnymi klientami. 

Agent ustala swój grafik tak, jak lubi. Zachowując w jego treści niezbędne elementy pracy, które sprawiają, że praca agenta ma tak wielowymiarowy wydźwięk. Dlatego też daje tak dużo satysfakcji, możliwości rozwoju kompetencji interpersonalnych i odnajdywania się we współczesnym świecie. Za tym wszystkim idzie również możliwość zarabiania dobrych pieniędzy. Można by pomyśleć, że agent pracuje od świtu do nocy. Jednak agent, który pozna rynek i pozytywne perspektywy pracy nie da sobie naruszyć swojego work life balance. Znajdzie czas i równowagę dla życia zawodowego i osobistego. Przed wejściem w wir obowiązków, przepłynie kilka długości basenu albo zaliczy kolejne kilometry po osiedlowych dróżkach, a wieczorem skorzysta z sauny lub z osobą bliską sercu obejrzyj serial na Netfliksie. 

 

Agent to przede wszystkim człowiek. Człowiek – orkiestra, ale nadal człowiek. 

 

Praca agenta to styl życia. To coś więcej niż zawód. To zajęcie wymagające, ale dające morze możliwości jak mało które na rynku pracy.

Komentarze
  • Ula

    Warto zwrócić uwagę na drobne błędy w tekście a także na źle postawiony przecinek w ostatnim zdaniu 🙂 a oprócz tego ciekawy artykuł

    7 listopada 2019
    Odpowiedz
Napisz komentarz