lepsza-sprzedaż-lepszy-wynajem

Home Staging, czyli jak szybciej i drożej sprzedać nieruchomość

Home Staging jest usługą, o istnieniu której nie wszyscy wiedzą, ale większość z nas miała z nią styczność. Przeglądając ogłoszenia sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, oglądając katalog mieszkań czy będąc na prezentacji lokalu odnieśliśmy wrażenie, że to mieszkanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie.

Co to jest Home Staging?

To połączenie pasji do projektowania wnętrz, marketingu i psychologii sprzedaży, którego celem jest przyspieszenie transakcji oraz wzrost jej wartości. Jak to osiągnąć? W odpowiedni sposób aranżując, meblując, ogólnie mówiąc urządzając nieruchomość. Kupujący i wynajmujący zwracają uwagę na wiele detali przestrzeni, takich jak: kolory, światło, funkcjonalność, materiały i tekstylia – wszystko musi tworzyć spójną kompozycję, która trafi w gusta jak największej liczby potencjalnych klientów.

nowy-salon

A można źle wydać pieniądze na wyposażenie mieszkania?

Oczywiście, że tak. Można je wydać na drogą i brzydką kanapę, okropny stół i masakryczny dywan – może i dobre jakościowo ale drogie i totalnie niemodne. Istotą tego wszystkiego jest to, że rzeczy mają nie tylko spełniać swoją funkcję, ale przede wszystkim dobrze wyglądać i pasować do siebie.

Czy warto zatrudnić Home Stagera?

Nie każdy ma oko do dobrego designu, nie zna się na wzornictwie, i nie ma co go za to winić, bo nigdy się w tym kierunku nie kształcili. Jednak właśnie po to jest Home Stager, żeby można było mu powierzyć urządzenie mieszkania na najwyższym poziomie. Wiadomo, że ludzie nie śledzą wnętrzarskich trendów, nie wiedzą co ile kosztuje i co będzie modne za kilka lat, a co totalnie się na dłuższą metę nie sprawdzi. Pracą Home Stagera Nowodworski Estates jest to, żeby się w tych trendach orientować, umieć zastaną przestrzeń ograć tak, żeby małymi zmianami, bez kucia ścian i ściągania paneli, stworzyć atrakcyjne mieszkanie, w którym każdy dobrze się czuje. 

A czy takie wnętrze nadal będzie pasować do gustu właściciela?

Wielu Home Stagerów mówi o depersonalizacji przestrzeni – ja bym się zgodziła z tym tylko do tego stopnia, kiedy depersonalizacja nie oznacza braku charakteru. Ludzie lubią charakterystyczne wnętrza, ale nie mają odwagi ich tworzyć. Home Staging polega na stworzeniu świetnego, charakterystycznego wnętrza, które zapada w pamięć najemcom i przyszłym nowym właścicielom przeglądającym dziesiątki ofert na różnych portalach m.in. na www.nowodworskiestates.pl  

kuchnia-nowa-lazienka

Czy Home Staging jest potrzebny?

Żyjemy w takich czasach, że ludzie są wygodni. Mają pieniądze i wolą je wydać, żeby żyć przyjemnie i mieć święty spokój, niż zaoszczędzić, ale musieć się napracować, żeby dostać to, co chcą. 

Przykładowo:

Para młodych ludzi w wieku koło 30-tki, oboje pracują a ich budżet domowy zamyka się w kwocie 8 000 PLN. Chcą mieszkać w miarę blisko centrum, ładnie i wygodnie. Do domu wracają po całym dniu i chcą w nim odpocząć, móc zaprosić znajomych, dobrze czuć się we własnej przestrzeni. Szukają mieszkania na wynajem. Znajdują dwa w interesującej ich okolicy. Jedno kosztuje 1 800 PLN miesięcznie i jest urządzone przypadkowymi meblami, wszystko z innej parafii. Drugie kosztuje 2 300 PLN, ale jest urządzone modnie, przyjemnie i funkcjonalnie. Które mieszkanie wynajmie para? Różnica 500 PLN wynika z tego, że w drugim mieszkaniu znajdziemy pachnące świece, kwiaty doniczkowe i ładne poduszki ozdobne, a to właśnie takie rzeczy „robią” wnętrze. Decyzja jest skierowana na mieszkanie przygotowane przez Home Stagera.

Podsumowując…

Korzystając z Home Stagingu wyróżnisz swoją nieruchomość na tle innych ofert. Nadasz jej wyjątkowy charakter i unikatowość. Profesjonalny Home Stager zajmie się wszystkim, a Ty zaoszczędzisz swój czas. Home Staging podnosi wartość nieruchomości nawet o 10% i przyspiesza o 40% proces jej sprzedaży lub wynajmu. 

Napisz komentarz