fbpx

Jak podnieść wartość sprzedawanego lub wynajmowanego mieszkania? 5 niezawodnych sposobów

Zawsze podkreślamy, że inwestycje w nieruchomości to najpewniejszy sposób lokowania oszczędności w Polsce. Nic więc dziwnego, że właściciele mieszkań i domów robią wszystko, aby wywalczyć dla nich jak najwyższe ceny. Zarówno w przypadku nieruchomości na sprzedaż, jak i tych na wynajem, czasem wcale nie trzeba wiele, żeby uatrakcyjnić je w oczach klienta. Przedstawiamy 5 niezawodnych sposobów na podniesienie ich wartości niewysokim kosztem.

1. Gruntowne porządki

Walkę o wyższe ceny dla swojego mieszkania warto zacząć od absolutnych podstaw. Zabałaganiony lokal znacznie trudniej sprzedać czy wynająć. Być może nieporządek uda Ci się ukryć na zdjęciach w ofercie, ale wszystko i tak wyjdzie na jaw podczas prezentacji nieruchomości zainteresowanym. Dlatego przede wszystkim pozbądź się wszelkich zbędnych rzeczy i dokładnie posprzątaj każdy zakamarek. Nie zapomnij o porządkach w szafkach i wszędzie tam, gdzie osoba oglądająca mieszkanie może zajrzeć. Powinna ona czuć się tak, jakby wchodziła do hotelu. Jeśli to zatem możliwe, po wystawieniu nieruchomości na sprzedaż czy wynajem staraj się już nie trzymać tam rzeczy osobistych.

 

2. Eliminacja usterek

Wszystko musi działać, jak należy! Nikt nie będzie chciał kupić czy nająć nieruchomości, która już od progu sprawia problemy. Wystarczy jedna drobna usterka, by zrobiła negatywne pierwsze wrażenie. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Cieknący kran może wzbudzić wątpliwości zainteresowanych co do stanu całej instalacji wodnej, a wyrwane ze ściany gniazdko elektryczne – obawy o bezpieczeństwo. Choć zazwyczaj będzie to niesłuszna dedukcja, warto ograniczyć jej ryzyko do minimum. W końcu dostarcza ona argumentów do zbijania ceny, a Tobie chodzi o coś zupełnie przeciwnego.

3. Home staging

Świadczona przez najlepsze agencje pośrednictwa usługa home stagingu to kompleksowe działania, które mają na celu odświeżenie mieszkania, a przez to – podniesienie jego wartości. Nad profesjonalnym wystrojem pracują architekci wnętrz, którzy mogą zalecić zmiany w umeblowaniu oraz uzupełnienie aranżacji gustownymi dodatkami. Jest to więc moment na zadbanie o zasłony, ozdobne poduszki, obrazy, plakaty czy rośliny. Home staging obejmuje cały szereg zabiegów– od tych, które zmieniają najmniejsze detale nieruchomości, aż po całkowitą metamorfozę jej wnętrz.

 

4. Visual staging

A co jeśli posiadasz nieruchomość w stanie surowym? Albo chcesz sprzedać lokal, który wymaga gruntownego remontu i ogromu pracy? Wtedy z pomocą przychodzi usługa visual stagingu. Stanowi ona w pewnym sensie wirtualną formę home stagingu. Architekci wnętrz projektują przykładową aranżację mieszkania, wykorzystując cały jego potencjał. Tak przygotowane wizualizacje uatrakcyjnią Twoją ofertę i pomogą sprzedać lub wynająć nieruchomość nawet o 50% szybciej. Te same statystyki dowodzą skuteczności wspomnianego wcześniej home stagingu.

5. Profesjonalne ogłoszenie i promocja

Produkt – w tym przypadku Twoje mieszkanie – to tylko jedna składowa ceny. Drugą jest cała jego otoczka, a więc… marketing! Od tego, jak wypromujesz swoją nieruchomość, zależy to, jakim popytem będzie się ona cieszyła i jaką ostatecznie cenę dla niej wywalczysz. Dobrze jest powierzyć sprzedaż lub wynajem lokalu zawodowcom, którzy mogą pochwalić się nie tylko sporym doświadczeniem w tej dziedzinie, ale również imponującym zapleczem. Obejmuje ono zazwyczaj profesjonalne narzędzia marketingowe, dzięki którym każda oferta otrzymuje indywidualną strategię promocji. Klienci Nowodworski Estates na przykład mają możliwość skorzystania z profesjonalnej sesji zdjęciowej, wirtualnych spacerów, sprawdzonych narzędzi lepszego pozycjonowania ogłoszeń na portalach, skutecznego oznakowania nieruchomości i wielu więcej!

Wartość nieruchomości możesz podnieść na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim zadbaj o porządek i prawidłowe funkcjonowanie wszelkich instalacji oraz wyposażenia. Jeśli zaś potrzebujesz działań o większym kalibrze, zgłoś się do pośrednika, który zna oczekiwania rynku i oferuje takie usługi jak home staging czy visual staging. Nie zapominaj również o magii marketingu, który pomoże Ci sprzedać dosłownie każde mieszkanie, nie tylko szybciej, ale też drożej.

 

Napisz komentarz