Enklawa Salwator - ekskluzywna inwestycja w Krakowie

Luksus na Salwatorze

Wyjątkowa lokalizacja, nietuzinkowa architektura, ekskluzywne dodatki. Deweloperzy, chcąc dziś sprzedać apartamenty segmentu premium, dwoją się i troją, by zwrócić na siebie uwagę inwestorów z grubszym portfelem.

Klienci szukają małych, ekskluzywnych inwestycji w wyjątkowych lokalizacjach blisko terenów zielonych, wypoczynkowych, dobrze skomunikowanych z centrum lub w jego obrębie. Ważny jest metraż, ochrona w budynku, prywatne windy, duże garaże, dodatkowe funkcje rekreacyjne dla mieszkańców jak SPA, basen, siłownia czy wysoki poziom prywatności w apartamentach. Mile widziane i modne są nowoczesne instalacje oczyszczania powietrza, systemy inteligentnego domu, sauny, concierge, czy 24-godzinny room service, usługi pralnicze i sprzątanie. Za to wszystko są gotowi zapłacić krocie.

W zeszłym roku w Krakowie padły rekordy w segmencie nieruchomości luksusowych. Najdroższe okazały się dwa lokale w jednej z inwestycji pod Wawelem – za 250-metrowy apartament trzeba było zapłacić 9 mln złotych, trzy miliony mniej kosztowała 170-metrowa nieruchomość. Tu premium kosztuje 36 tys. zł za metr kwadratowy. W cenie mieszkańcy otrzymają m.in. całodobową recepcję, ochronę, wellnes spa sól, 20-metrowy basen, klub fitness i siłownię. Do tego 24-godzinny room service, usługi pralnicze i sprzątanie.

Te i inne najbardziej ekskluzywne dodatki mają dodać prestiżu i wyjątkowości oferty, przekonując tym samym bogatego klienta, że warto zapłacić za to fortunę. Co więcej, współczesne luksusowe apartamenty przypominają już bardziej mieszkanie w najbardziej ekskluzywnym hotelu czy ośrodku wypoczynkowym, a nie w zwykłych czterech kątach. Te przecież można kupić w “normalnych” cenach”. W tym kontekście 12 tys. zł za metr w inwestycji Enklawa Salwator wydaje się prawdziwą promocją. Powstaje tam 10 luksusowych apartamentów w kameralnym budynku, z ogródkami, dużymi przeszkleniami i podziemnym garażem. Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja tego ekskluzywnego obiektu – w samym sercu Salwatora, nieopodal Błoń i Kopca Kościuszki, 400 metrów od brzegu Wisły i pętli tramwajowej Salwator.

Czy warto? Zważywszy na to, co dzieje się na rynku nieruchomości premium, wydaje się że tak. Ten rynek rządzi się swoimi prawami i ma swoją specyficzną klientelę. Wielkość sprzedaży trudno jednak precyzyjnie oszacować: wielkie pieniądze nie lubią rozgłosu, a nabywcy najdroższych nieruchomości chcą zachować szczegóły transakcji w maksymalnej poufności. Ekskluzywne nieruchomości to świetna lokata kapitału: na tym rynku się nie traci, a w perspektywie można całkiem sporo zyskać. W Warszawie w ciągu kilkunastu miesięcy ceny ekskluzywnych nieruchomości wzrosły o ok. 20 procent.

Napisz komentarz