mieszkanie na sprzedaż w warszawie. W Warszawie najdrożej jest w Śródmieściu

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie: drogo w Śródmieściu, najtaniej w Wesołej

9 931 zł za metr kwadratowy – tyle, jak wynika z danych Nowodworski Estates, wyniosła na początku lutego średnia cena ofertowa używanych mieszkań w Warszawie. Tradycyjnie najdrożej było w Śródmieściu. Najmniej za mieszkanie zapłacić trzeba w Wesołej i jest to średnio ponad dwa razy mniej niż w najdroższej dzielnicy stolicy.

Najwięcej na mieszkanie trzeba wydać w Śródmieściu – średnio za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić 16147 zł. Drugą najdroższą dzielnicą w Warszawie na początku lutego jest Żoliborz, ale różnica w cenach jest spora – w porównaniu do Śródmieścia to “tylko” średnio 12 131 zł za metr kwadratowy. Podium zamyka Mokotów z ceną 12 233 za metr kwadratowy.

Powyżej 10 tys. zł za m2 trzeba wydać jeszcze na Woli (11 039 zł) i Ochocie (10 998 zł). Na Bielanach jest nieco taniej – średnio 9743 zł/m2, Ursynowie (9519 zł) i na Pradze – 9447 zł za metr kwadratowy używanego mieszkania. Dalej jest Bemowo (8778 zł), Targówek (8552 zł) Włochy (8392 zł), Ursus (8122 zł) i Białołęka (7190 zł). Najtaniej w zestawieniu biura nieruchomości Nowodworski Estates wypadła Wesoła z ceną 6752 zł za metr kwadratowy. .

W Warszawie najdrożej w Śródmieściu

 

Komentarz Pawła Kowalskiego, dyrektora warszawskiego oddziału biura nieruchomości Nowodworski Estates: Żoliborz wchodzi na salony

Śródmieście tradycyjnie jest najdroższą dzielnicą Warszawy oczywiście ze względu na położenie, bogatą infrastrukturę, niecodzienne mieszkania oraz mnogość inwestycji deweloperskich, która wyróżniają się wysokim standardem. Dodatkowo średnie ceny w dzielnicy podbijają nieruchomości zlokalizowane w kamienicach. Takie mieszkania kosztują często nie mniej niż te zlokalizowane w nowych projektach deweloperskich. Warto też zwrócić uwagę na pozycję Żoliborza. Ta dzielnica zyskuje coraz większy prestiż i uznanie w oczach mieszkańców stolicy. Na Żoliborzu buduje się dużo, ładnie i drogo. Na przeciwnym biegunie znajdują się dzielnice peryferyjne Warszawy: Wesoła oraz Białołęka. Pomimo dobrej infrastruktury, dużej ilości zieleni na cenę wpływa długi dojazd do centrum miasta i konieczność stania w porannych korkach.

m.kijowski@nowodworskiestates.pl

   

Napisz komentarz