Najciekawsze dwa pokoje z kuchnią na sprzedaż

Najciekawsze “dwa pokoje z kuchnią” w Krakowie

Dwa pokoje, do tego kuchnia i dobra dzielnica. To niezmiennie od wielu miesięcy najbardziej poszukiwany towar na rynku nieruchomości. Najlepiej sprzedają się mieszkania ok. 50-metrowe za pół miliona złotych. Oto najciekawsze lokale z tego segmentu, które można dziś kupić w Krakowie.

Z badań agencji nieruchomości Nowodworski Estates wynika, że nabywcy mieszkań najchętniej zamieszkaliby w Bronowicach, Czyżynach, Grzegórzkach, Podgórzu i Krowodrzy. Największym wzięciem cieszą się budynki nie starsze niż 10 lat, z dobrą infrastrukturą, miejscami do parkowania, komórkami lokatorskimi, placem zabaw, sklepami i dobrą komunikacją. Szczególnie szybko i za wyższą cenę schodzą lokale wykończone w dobrym stylu i dobrze utrzymane – “do wejścia”.

Takie zalety ma nieruchomość przy ul. Kapelanka 6A w dzielnicy Dębniki. Wybudowane 6 lat temu mieszkanie o pow 55m2 składa się z dwóch pokoi, łazienki, części garderobianej oraz w pełni wyposażonej kuchni w aneksie. Lokal położony jest na 7. piętrze nowoczesnego apartamentowca, z ochroną, parkingiem podziemnym i naziemnym (garaż w cenie 40 tys. zł płatny dodatkowo). Niewątpliwą zaletą jest położenie mieszkania – blisko centrum z dobrą komunikacją tramwajową i autobusową. Za to wszystko trzeba zapłacić 560 tys. zł, czyli 10 182 zł/m2. Tanio nie jest, ale trzeba podkreślić, że w zamian kupujemy kompletnie wyposażone i nowocześnie wykończone dobrymi materiałami mieszkanie.  

Piękne mieszkanie na sprzedaż w Krakowie przy ul. Kapelanka

Znacznie mniej trzeba wydać na mieszkanie przy ulicy Andrzeja Frycza-Modrzewskiego na Żabińcu. Kiedyś bardzo modne nowoczesne osiedle, zamieszkałe m.in. przez kilka gwiazd krakowskiej Wisły, dziś wciąż cieszy się sporą popularnością. Zbyt długo na kupca zapewne nie będzie zatem czekało 44-metrowe mieszkanie z dwoma pokojami, oddzielną kuchnią i tarasem. Położony na parterze czteropiętrowego bloku lokal został niedawno wyremontowany. Koszt: 380 tysięcy złotych (8444 zł/m2), w cenie meble kuchenne. Nabywcy zapewne docenią szybki dojazd do centrum, wyjazd na obwodnicę, bliskość uczelni, wielkiego placu targowego, centrum handlowego i biurowców.

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie przy ul. Frycza

Pięknie wykończone i wyposażone mieszkanie można kupić w samym centrum Krakowa, na ul. Dietla na czwartym piętrze odrestaurowanej kamienicy. Nowy, 50-metrowy lokal składa się z przestronnego salonu z aneksem kuchennym, łazienki, przedpokoju i antresoli z sypialnią. W całym budynku ogrzewanie oraz ciepła woda z sieci miejskiej. Niewątpliwie wielką zaletą jest lokalizacja mieszkania: kilka minut spacerem od bulwarów wiślanych, Wawelu, Placu Nowego na Kazimierzu; o krok od przystanków tramwajowych i autobusowych. Koszt – 550 000 zł, czyli prawie 11 000 za metr kwadratowy – nieco powyżej zakładanego budżetu, ale zapewne można z właścicielem ponegocjować.

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie przy ul. Dietla

Na koniec jeszcze propozycja z dzielnicy Bronowice. Nieco dalej od centrum, do którego jednak łatwo i szybko można się dostać. Bliżej za to do autostrady i lotniska. Na nowych mieszkańców przy ul. Na Błonie czeka trzypokojowy lokal po generalnym remoncie z oddzielną kuchnią i balkonem. Położone na czwartym piętrze mieszkanie ma 52 metry kwadratowe, jest kompletnie wyposażone i urządzone. Cena: 438 000 zł, czyli nieco ponad 8350 zł za metr kwadratowych.   

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie Bronowice

m.kijowski@nowodworskiestates.pl

   

Napisz komentarz