Nowodworski Estates Biuro nieruchomości Kraków

Nieruchomości są dla odważnych

Kończysz szkołę albo studia i zastanawiasz się, co dalej? A może już próbowałeś innych zajęć i wciąż nie wiesz, co chcesz w życiu robić? Rozważ pracę w agencji nieruchomości. To idealny zawód dla ludzi pewnych siebie, lubiących ciekawe wyzwania i kontakt z ludźmi. Ale uwaga! To także praca dla wytrwałych, a konkurencja jest duża.

Kraków to wielki rynek pracy i powiązany z nim rynek nieruchomości, który od kilku lat przeżywa niesamowity rozkwit. W zawrotnym tempie rosną kolejne biurowce, osiedla i budynki użyteczności publicznej. W prognozach na rok 2019 nie przewiduje się, aby ta sytuacja miała ulec znaczącej zmianie.

To idealna sytuacja dla osób, które szukają swojej własnej drogi i rozglądają się za ciekawym zajęciem. Agent nieruchomości jest jednym z najchętniej wybieranych przez absolwentów szkół średnich i studentów. To świetna szansa na dobry zarobek, a możliwości rozwoju są nieograniczone – startując z poziomu agenta w biurze nieruchomości można w niedługim czasie awansować na managera oddziału, a nawet otworzyć kolejny oddział, już samodzielnie. To kapitalna propozycja dla wszystkich, którzy interesują się szeroko pojętą architekturą, psychologicznymi procesami sprzedaży, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami i technologią. Właściwie każdy z tematów, jakimi interesuje się większość z nas odnajduje swoje połączenie ze światem nieruchomości.

Wszystko albo nic

Czym charakteryzuje się praca agenta nieruchomości? Przede wszystkim to ciągły kontakt z ludźmi. Rozmowy telefoniczne, prezentacja nieruchomości, podpisywanie umów – to jedynie wycinek ze wszystkich tych procesów, które wymagają od agenta bezpośredniej interakcji z klientem. Poza tym, do cenionych umiejętności należy wielozadaniowość; dopiero po pewnym czasie broker dowie się, w którym segmencie i z jakimi klientami pracuje mu się najlepiej. Dla jednych będą to nieruchomości niszowe – lofty, adaptowane mieszkanie w poprzemysłowych dzielnicach lub strychy, w których kiedyś powstaną klimatyczne apartamenty. Inni jak ryba w wodzie będą czuć się w świecie blichtru i luksusu w najlepszych rejonach miasta.

Osoba, która chce zostać agentem nieruchomości, będzie też odpowiedzialna za wszystkie działania, które doprowadzą do szczęśliwej finalizacji transakcji, m.in. kontakt z notariuszami, prawnikami, a także przewidywanie efektywności inwestycji czy monitorowanie zmian i trendów na rynku. Olbrzymim plusem wykonywania zawodu pośrednika jest także brak barier w zarabianiu pieniędzy. Wszystkie agencje nieruchomości stosują system prowizyjny. Im więcej agent sprzeda czy wynajmie, tym więcej zarobi. Może to być 5, 10 albo i 20 tysięcy złotych miesięcznie. Może też być i 0 zł – wszystko zależy od pracy, zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do celu.

Aby rozpocząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości w Krakowie, najłatwiej jest zaaplikować do jednego z najwyżej cenionych biur nieruchomości na rynku. Zyskuje się wtedy pewność, że poza cennymi umiejętnościami i merytorycznymi szkoleniami, które wdrożą w system pracy, dostanie się także wsparcie znanego brandu i wszelkie potrzebne narzędzia, które pomogą brokerowi w zdobywaniu klientów. Istnieje wiele różnych form nazywania omawianego stanowiska – od pojęcia “specjalista ds. nieruchomości”, przez “doradca klienta”, aż do “agent nieruchomości”. Każde z tych stanowisk oznacza otwarte drzwi do kariery w sektorze pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Napisz komentarz