Nowy rok, nowe plany. Czy to dobry moment na przeprowadzkę?

Jak powszechnie wiadomo, początek nowego roku to najlepszy moment na wprowadzanie w życie dobrych zmian. Tym razem jednak intensywne wizyty na siłowni czy regularne podróże mogą nie być łatwe do wdrożenia… Warto więc zastanowić się nad mniej popularnymi, lecz znacznie poważniejszymi postanowieniami, takimi jak… przeprowadzka! Czy nowy rok to dobry moment na zmianę mieszkania? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę.

Dlaczego nowy rok to dobry moment na przeprowadzkę?

Nowy rok może okazać się motywacją dla osób, które ze zmianą mieszkania zwlekają od dłuższego czasu. Nie ukrywajmy – przeprowadzka wiąże się z mnóstwem pracy, koniecznością wzorowej organizacji i ciągłym wystawianiem cierpliwości na próbę. Nic więc dziwnego, że niektórzy notorycznie przekładają ją na później. Koniec roku kalendarzowego to jednak szczególny czas, który nie sposób zignorować. Skończ z prokrastynacją i zacznij nowy rok w nowym miejscu!

Innym argumentem przemawiającym za przeprowadzką w okresie noworocznym są możliwości urlopowe. Na przełomie grudnia i stycznia wiele osób odbiera zaległe dni wolne w pracy, planuje wyjazdy świąteczne, sylwestrowe i te związane z feriami zimowymi. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ swoboda podróży i wypoczynku została ograniczona do minimum. Czas ten można więc spokojnie wykorzystać na to, z czym zwlekałeś od dawna, czyli przeprowadzkę.

Warto wspomnieć również o dostępności usług przewozowych. Jak się okazuje Polacy najchętniej zmieniają mieszkania w okresie wakacyjnym. Przemawia za tym z jednej strony ruch studentów, a z drugiej sprzyjające warunki – zarówno jeśli chodzi o czas wolny, jak i pogodę. Efektem wzmożonych przeprowadzek w niektórych miastach może być trudniejszy dostęp do firm transportowych, a więc i nieco wyższe ceny za ich usługi. Zimą takie ryzyko jest zdecydowanie niższe.

A co przemawia przeciwko przeprowadzce z początkiem nowego roku?

Zastanawiając się nad rozpoczęciem nowego etapu życia z początkiem roku, nie sposób zignorować minusy takiej decyzji. Do głównych problemów będą należały trudne warunki pogodowe. Opady deszczu lub śniegu, śliska nawierzchnia i mróz mogą skutecznie skomplikować przebieg przeprowadzki. Pamiętaj jednak, że obecnie zimy wcale nie muszą być tak surowe, a niewysokie temperatury nieraz okażą się wybawieniem podczas noszenia ciężkich mebli.

O czym pamiętać podczas przeprowadzki?

Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie nowego roku w nowym mieszkaniu, musisz zastosować się do paru podstawowych zasad, dzięki którym przeprowadzka będzie dla Ciebie samą przyjemnością:

 

Przygotuj nowe mieszkanie

Aby wygodnie urządzić się w nowym mieszkaniu, zawczasu przygotuj je na swoje przybycie. Jeśli wprowadzasz się do lokalu z rynku pierwotnego, pewnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Jeżeli jesteś jednak najemcą bądź kupujesz nieruchomość z rynku wtórnego, zadbaj o jej odświeżenie i uporządkowanie. Decydując się na szukanie mieszkania za pośrednictwem agencji Nowodworski Estates, możesz liczyć na naszą pomoc w jego przygotowaniu i aranżacji.

 

Wykorzystaj przeprowadzkę do selekcji swoich rzeczy

Dopiero podczas przeprowadzki dociera do Ciebie, jak wiele niepotrzebnych gratów nagromadziło się w Twoim domu. Zmiana mieszkania to doskonała okazja do tego, aby przefiltrować swój dobytek i wybrać jedynie te rzeczy, które faktycznie Ci się przydadzą. Nie ma sensu wozić tego wszystkiego do nowego lokalu tylko po to, by zajmowało cenne miejsce. Zrób porządek, przekazując nieużywane przedmioty znajomym lub potrzebującym, a sobie zostaw dla siebie to, co niezbędne.

 

Skorzystaj z pomocy

Nawet jeśli uda Ci się ograniczyć przewożone rzeczy, i tak w pojedynkę nie poradzisz sobie z ich transportem. Przeprowadzka wiąże się z koniecznością przenoszenia dużych gabarytów i koordynowania prac w dwóch różnych miejscach. Nie wahaj się więc, aby poprosić o pomoc znajomych lub rodzinę, a w przypadku dużych odległości skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanej firmy.

Znajdź nowe mieszkanie z agencją nieruchomości Nowodworski Estates!

Chcesz z nowym rokiem rozpocząć nowy etap w swoim życiu? Skontaktuj się z nami już dziś, a my znajdziemy dla Ciebie wymarzone mieszkanie. Dzięki Nowodworski Estates możesz otworzyć rok 2021 przeprowadzką.

Napisz komentarz

Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza jest Nowodworski Estates sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (31-069) przy ul. Sukienniczej 8/U8. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania przez Administratora danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności