Enklawa Salwator - prestiżowa nieruchomość w zielonej części Krakowa

Prestiżowa nieruchomość – lokalizacja przede wszystkim

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. To ona w największym stopniu decyduje o wyjątkowości nieruchomości,Ważny jest także standard inwestycji, ale to adres coraz częściej najbardziej przydaje prestiżu i świadczy o pozycji społecznej.

Na rynku mieszkaniowym Krakowa czy Warszawy prawie wszystkie nowe mieszkania sprzedawane są jako prestiżowe, premium, ekskluzywne. Sęk w tym, że w większości przypadków są to zwyczajne mieszkania – nic im nie ujmując – w nowych budynkach, które zostały jedynie zaaranżowane w modny i nowoczesny sposób przez zawodowych architektów wnętrz.

Tymczasem o prestiżu nieruchomości w największej mierze decyduje lokalizacja. Nawet najpiękniejsze mieszkanie czy apartament położone w “złej” dzielnicy czy przy nieodpowiedniej ulicy nie osiągnie nigdy takiej ceny jak nieruchomość pod naprawdę cennym adresem. Innymi słowy najbardziej luksusowy penthouse w Nowej Hucie zawsze będzie mniej luksusowy od takiego samego lokalu pod samym Wawelem.

Ważne są też takie “drobiazgi” jak standard inwestycji, jakość wykonania czy dostęp do bogatej infrastruktury obiektu: np. sauny, siłowni, basenu, czy SPA, ale dla ceny najważniejsza jednak jest lokalizacja. W Krakowie, mówiąc o najdroższych i najbardziej ekskluzywnych inwestycjach, myślimy o Starym Mieście czy Kazimierzu, czyli ścisłym centrum miasta. Ale i tu są takie zakątki, które choć nieco dalej położone lokalizacją dorównują, a może nawet i przewyższają uroki I dzielnicy, np. Wola Justowska, czy Salwator.

Powstaje tam sporo ciekawych inwestycji; zazwyczaj są to kameralne budynki o niebanalnej architekturze, wkomponowane w stare zabudowania lub zbudowane na zupełnie dziewiczych działkach. Taką inwestycją, powstającą w wyjątkowej lokalizacji Zwierzyńca jest niewątpliwie Enklawa Salwator. To 9 luksusowych apartamentów, które wg dewelopera spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających – z dużymi ogrodami, przeszkleniami i balkonami.

Apartamentowiec sąsiaduje z bulwarami Wisły, krakowskimi Błoniami i Kopcem Kościuszki. To skarb dla osób aktywnie wypoczywających i poszukujących miejsc bliskich naturze. Salwator to też liczne sklepy, restauracje, szkoły i słynny plac targowy Na Stawach. Do tego Wisła, z licznymi atrakcjami, wodną taksówką czy kajakami. Blisko stąd do Lasu Wolskiego, czyli zielonych płuc Krakowa. Podróż do centrum z pobliskiej pętli tramwajowej Salwator zajmuje kilka minut. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację. Na pewno docenią ją nowi mieszkańcy Enklawy Salwator.

Napisz komentarz