Ranking dzielnic w Krakowie wg Nowodworski Estates

Rynek nieruchomości cały czas się rozwija. Obserwujemy ciągłe wzrosty o dwucyfrowej dynamice. Przyjrzyjmy się, które dzielnice w Krakowie przyciągają największą ilość ludzi. W których dzielnicach najlepiej żyje się rodzinom? Gdzie jest najwięcej zieleni i skąd najlepiej dojechać do centrum miasta?

 

dane kraków

 

Kraków – drugi największy rynek nieruchomości w Polsce. Obecnie, w Krakowie mieszka ponad 771 tys. ludzi. Średnie ceny małych mieszkań do 40 m2 wynoszą obecnie ok. 7 000 PLN/m2. W segmencie mieszkań średnich – do 60 m2 cena za m2 wynosi ok. 6 497,87 PLN. Ceny dużych apartamentów oscylują w granicach 7 000 PLN/m2. Działki budowlane w Krakowie wyceniane są średnio na 534 PLN/m2, to o 34% mniej niż w Warszawie. Ceny wynajmu najpopularniejszych mieszkań tj. 2 i 3 pokojowych wg danych portalu bankier.pl i Otodom wynoszą 2 018 PLN/m2. Do Krakowa przyjeżdża coraz więcej klientów z zagranicy. Są to nie tylko turyści czy inwestorzy, ale przede wszystkim nowi pracownicy korporacji. Relokacja pracowników pomiędzy krajami wpływa na wzrost popytu na najem nieruchomości. 

 

Grzegórzki Bliskość centrum i nowoczesne duża liczba nowych mieszkań przekłada się na wysoką cenę nieruchomości w tej dzielnicy. Średnia cena mieszkania na podstawie danych serwisu szybko.pl wynosi 11 275 PLN/m2. To jedna z droższych dzielnic Krakowa. Bardzo dobra komunikacja pozwala szybko dotrzeć do centrum miasta. Kolejne nowe mieszkania, budowane przez deweloperów sprzedawane są bardzo szybko. Według Roberta Sulmy, Starszego Specjalisty ds. Nieruchomości Nowodworski Estates – w tej dzielnicy klienci są gotowi zakupić mieszkanie blisko centrum za cenę która może wydawać się „z kosmosu”. 

Zalety dzielnicy: blisko centrum, 

Ceny nieruchomości: bardzo wysokie $$$$$

 

Zwierzyniec wyróżnia niewątpliwie duża ilość zieleni. Średnia cena mieszkania za m2 wynosi 9 877 PLN/m2. Znajduje się tutaj Las Wolski oraz ZOO. Należy ona do najbardziej prestiżowych i ciekawych dzielnic Krakowa. Przyciąga osoby ceniące sobie luksus oraz prestiż. Salwator oraz Wola Justowska uważane są za najbardziej luksusowe miejsca w obrębie Zwierzyńca. Z daleka można dostrzec Kopiec Kościuszki. 

Zalety dzielnicy: dużo zieleni, Las Wolski, Krakowskie Błonia, luksusowe nieruchomości

Ceny nieruchomości: wysokie $$$$

 

Podgórze zajmuje pierwsze miejsce pod kątem liczby mieszkańców.  Średnia cena mieszkania za m2 wynosi 8 885 PLN/m2. Stosunkowo bliska odległość do centrum i przyzwoite jak na krakowski rynek ceny nieruchomości sprawiają, że mieszkańcy Krakowa najchętniej kupują mieszkania na terenie Podgórza. Zainteresowanie Podgórzem nie dziwi Radosława Górala, Starszego Specjalisty ds. Nieruchomości Nowodworski Estates, który docenia przystępną lokalizację dzielnicy. Poza inwestycjami deweloperskimi dobra infrastruktura sprawia, że dzielnica staje się bardzo modna i zarazem dobrze skomunikowana z centrum i każdym zakątkiem miasta. 

Zalety dzielnicy: dobra infrastruktura, przystępne ceny, największa liczba ciekawych inwestycji mieszkaniowych

Ceny nieruchomości: wysokie $$$$

 

Czyżyny cicha i spokojna dzielnica. Średnia cena mieszkania za m2 wynosi 6 425 PLN/m2. Niskie ceny oraz dobra komunikacja z centrum przyciąga nowych mieszkańców. Duża liczba żłobków, przedszkoli i szkół powoduje, że Czyżyny cieszą się popularnością wśród rodzin z dziećmi. Im dalej w stronę Nowej Huty tym więcej zieleni i miejsc do spędzania wolnego czasu. W bliskim sąsiedztwie znajdziemy między innymi Łąki i Zalew Nowohucki.

Zalety dzielnicy: dużo zieleni, bezpieczna okolica, niskie ceny

Ceny nieruchomości: niskie $$$

Podsumowując

nieruchomości kraków najem

W każdej dzielnicy możemy znaleźć wszystko to, co niezbędne do życia, pracy i wypoczynku.

Napisz komentarz