Zarządzanie najmem we Wrocławiu - sposób na święty spokój

Zarządzanie najmem we Wrocławiu

Niepotrzebny wydatek, fanaberia czy rzeczywista pomoc dla inwestora? Właściciele mieszkań pod wynajem często stają przed dylematem: samodzielnie zajmować się nieruchomością czy też zlecić to zadanie fachowcom od zarządzania najmem we Wrocławiu.

Zakup nieruchomości pod wynajem to dopiero połowa sukcesu. O wiele trudniejszą kwestią może okazać się znalezienie odpowiedniego najemcy, zarządzanie płatnościami czy też – niestety i tak się zdarza – windykowanie należności. Te sprawy często spędzają sen z powiek niejednego posiadacza mieszkania. Warto wtedy rozważyć pomoc profesjonalnego zarządcy najmem nieruchomości we Wrocławiu.

Z takich usług od lat korzystają właściciele nieruchomości na Zachodzie, w Polsce to wciąż mały, ale dynamicznie rozwijający się rynek. Sporo osób nie wie, że takie usługi są u nas już dostępne, inni uważają, że lepiej poradzą sobie sami, a zarządzanie najmem redukują jedynie do pobierania comiesięcznych prowizji. Nic bardziej mylnego.

Profesjonalny zarządca oferuje cały wachlarz usług, które w efekcie podnoszą rentowność inwestycji. W rzeczywistości sukces zależy od dobrej współpracy biura nieruchomości z zarządcą najmu. Co wchodzi w zakres usług?

  • przygotowanie i promocja oferty oraz całej transakcji
  • znalezienie najemcy i negocjowanie jak najlepszych warunków najmu
  • sprawdzenie wiarygodności finansowej przyszłego najemcy
  • przygotowanie mieszkania pod kątem potencjalnych najemców,
  • przygotowanie umowy najmu,
  • sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego lokalu,
  • kontrola stanu nieruchomości, opłat za media i innych należności
  • kontakt z najemcą
  • bieżąca konserwacja i koordynację napraw,
  • windykacja należności

Te i inne obowiązki bierze na swoje barki zarządca najmu we Wrocławiu. Za swoje usługi pobiera prowizję, zwykle jest to 8 do 12 procent przychodu z najmu. Czy to dużo? Wynajmowanie mieszkania zupełnie obcym osobom wiąże się z dużym ryzykiem. Współpraca z profesjonalnym zarządcą i agencją nieruchomości we Wrocławiu pozwala zminimalizować to ryzyko. Biuro ma doświadczenie i odpowiednie narzędzia, by dokładnie prześwietlić potencjalnego najemcę: jaką ma historię kredytową, czy nie zalega z ratami, rachunkami czy innymi opłatami; naszego gościa sprawdzi w każdej dostępnej bazie informacji gospodarczej.

Co więcej, dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów od nieruchomości nasze mieszkanie krócej będzie stało puste, gdy dotychczasowy najemca zechce się wyprowadzić. Nowego agencja znajdzie zapewne szybciej niż właściciel, podnosząc rentowność całej inwestycji. I jeszcze jedno: zarządca najmu daje nam coś, czego wycenić nie sposób: święty spokój.

Napisz komentarz